۴۴۱۱۱۸۲۶ - ۰۲۱

۰۱۳-۳۳۵۰۸۰۸۰

تهران، ستارخان، خیابان سازمان آب، پ۱۴۳

گیلان، رشت، فاز۲ضیابری، ساختمان ویسا

سوالات متداول

سوالات متداول

در صورتی که سوالات شما بین سوالات زیر نیست با پشتیبانی تماس بگیرید

راهنمای ثبت‌نام در سامانه‌ شمیم در وب‌سایت shamim.ssaa.ir ارائه شده است. لینک ثبت نام سامانه شمیم: کلیک نمایید

پیشنهاد می‌شود جهت تعیین پروتکل مناسب در بخش Mount Point موارد زیر در نظر گرفته شود: _ در صورتی که فاصله گیرنده Rover از نزدیکترین ایستگاه شمیم کمتر از 20 کیلومتر باشد، بهتر است از روش Nearest-GGBG استفاده شود. _ اگر فاصله از نزدیکترین ایستگاه شمیم بیش از 30 کیلومتر باشد از پروتکل VRS-GGBG یا iMAX-GGBG استفاده گردد. _ در صورتی که تعداد ماهواره‌های استفاده شده با تعداد ماهواره‌های ردیابی شده در زمان دریافت تصحیحات، نزدیک به هم باشند، پروتکل iMAX-GGBG یا VRS-GGBG انتخاب شود در غیر این صورت از Nearest-GGBG استفاده گردد.

منظور از عدم اتصال به سامانه شمیم عدم سبز شدن آیکون موقعیت در بالای صفحه و قرمز بودن آن می باشد. اگر چراغ ماهواره روی گیرنده به رنگ آبی باشد، به طور کلی4 دلیل برای این وضعیت وجود دارد: _ عدم اتصال و یا دسترسی به اینترنت _ اشغال بودن کدکاربری و رمزعبور شمیم (در بسیاری از موارد، کاربر از کد کاربری شخص دیگری استفاده می¬کند که اگر شخص دیگری در حال استفاده از آن کد کاربری باشد، کاربر نمی¬تواند به سامانه متصل شود. _ عدم تعیین پروتکل مناسب در بخش Mount Point _ اگر از درست بودن سه آِیتم قبلی مطمئن هستید، اختلال در سامانه شمیم وجود دارد و یا سامانه شمیم قطع می¬باشد. توجه: اگر چراغ ماهواره بر روی گیرنده به رنگ قرمز باشد، یعنی گیرنده قادر به دریافت سیگنال ماهواره‌ها نمی¬باشد.

موقعیت ایستگاه‌های دائمی شمیم در وب‌سایت سامانه به آدرس shamim.ssaa.ir/sbc در قسمت Site Status (وضعیت سایت) با فرمت kml قابل دانلود است. با دانلود فایل فوق و باز کردن آن در نرم‌افزار Google Earth می‌توان فاصله محدوده عملیات نقشه‌برداری با ایستگاه‌های سامانه شمیم را کنترل نمود. دقت مسطحاتی و ارتفاعی قابل حصول وابسته به میزان فاصله از نزدیک‌ترین ایستگاه است. در حالت ایده‌آل دقت RTK از روابط زیر قابل محاسبه است. در حالت دریافت تصحیحات از نزدیک‌ترین ایستگاه (Nearest):در حالت دریافت تصحیحات شبکه‌ای با اتصال به VRS و i-MAX:1 ppm معادل یک میلی‌متر به ازای یک کیلومتر فاصله از نزدیکترین ایستگاه مرجع است. به‌طور مثال در صورتی که فاصله منطقه از نزدیک‌ترین ایستگاه 30 کیلومتر باشد: در حالت دریافت تصحیحات از نزدیک‌ترین ایستگاه (Nearest):در حالت دریافت تصحیحات شبکه‌ای با اتصال به VRS یا i-MAX:توجه: مقدار ppm در حالت اتصال به VRS یا i-MAX بر مبنای فاصله از نزدیک‌ترین ایستگاه واقعی منطقه محاسبه می‌شود.

با ورود به وب‌سایت سامانه شمیم به آدرس shamim.ssaa.ir/sbc و از طریق Site Status (وضعیت سایت) با کلیک کردن روی ایستگاه‌های مورد نظر می‌توانید از عملکرد آن مطلع شوید. _ رنگ سبز به این معناست که تصحیحات از ایستگاه مربوطه به سرور ارسال شده و ارتباط شبکه‌ای ایستگاه‌ با سرور سامانه شمیم برقرار است. _ رنگ آبی به این معناست که ایستگاه مربوطه آماده ارسال تصحیحات به سرور است اما ارتباط شبکه‌ای ایستگاه‌ با سرور سامانه شمیم دچار اختلال شده است. _ رنگ قرمز به این معناست که ایستگاه شمیم دچار مشکل شده و امکان ارسال تصحیحات به سرور سامانه شمیم وجود ندارد.

یکی از دلایل مواجه شدن با این پیغام، اشتباه وارد کردن نام کاربری و رمز عبور است. دلیل دیگر آن نیز می‌تواند به اتمام رسیدن اشتراک در سامانه شمیم باشد که به‌منظور تمدید آن می‌بایست از طریق وبسایت سامانه شمیم و ورود به حساب کاربری اقدام نمود.

اگر به هر دلیلی کاربر زون منطقه را به درستی معرفی نکرده باشد، با تغییر زون از قسمت ویرایش پروژه، تغییرات لازم بر روی مختصات‌ها اعمال شده و نیازی به برداشت مجدد نیست.

خیر، برای دریافت تصحیحات، اینترنت نسل دوم GPRS با علامت G و Edge با علامت E نیز کافی است.

جهت نصب نرم‌افزار حداقل نسخه اندروید 6 لازم و ضروری است.

اشتراک عضویت در خبرنامه

دریافت تمام آخرین اخبار و پیشنهاد با اشتراک در خبرنامه ما